Błędy finansowe młodych ludzi? – 15 przykładów

komentarzy 12

 1. Warto unikać błędów, a jeżeli się zdarzą, warto ich nie powtarzać.

  Pozdrawiam, Bartłomiej

 2. Otóż to!
  Ja szczególnie uczulam na brak poduszki finansowej – wbrew pozorom studenta to może łatwo zajechać finansowo. Tak samo z doradcami – najlepszym doradcą jest zdrowy rozsądek, a jeśli tego brak to doradca tylko przybije gwóźdź do trumny.
  Łukasz z finanseodpodstaw.pl też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Traktat o Polsce – czyli mój prezent urodzinowy dla CiebieMy Profile

 3. dama567 pisze:

  „Czytanie umów przed podpisaniem”… Tutaj dodałabym jeszcze umowy, jakie podpisuje się podczas wynajmowania mieszkania studenckiego… Należy je bardzo dokładnie czytać, bo można trafić na oszustów, którzy tylko podszywają się za właścicieli… Jeśli chcemy mieć pewność, że mamy do czynienia z uczciwą osobą, poprośmy o pokazanie zapisu z księgi wieczystej.

 4. Bezpieczna pisze:

  ad6 : uważasz, że warto wyrobić sobie historię kredytową? Łatwiej dzięki temu łatwiej będzie dostać w przyszłości ewentualny kredyt? Nie planuje żadnego brać, ale nie można wykluczyć że będzie taka konieczność, jeżeli przez to będzie prościej to czemu by sobie nie wyrobić? 🙂

 5. On pisze:

  To jest masakra, gdyż spełniam wiele z tych cech a mam już niemal 30stkę na karku.

 6. Tomek pisze:

  Niestety młodzi ludzie teraz nie mają z czego odkładać pieniędzy. Studia to duży wydatek, ja jestem studentem {link} i wiem, że to nie jest wcale proste. Branie kredytu to nie jest dobre rozwiązanie, nigdy nie wiadomo co nas spotka za klika lat.

 7. LuXon pisze:

  Wiele osób w młodym wieku kompletnie nie myśli o jakimkolwiek oszczędzaniu, wydają po prostu wszystko. Jak mówią: żyją. Sytuacja pogarsza się, kiedy studia się kończą i trzeba w pełni planować swoje finanse. Jeśli nie jesteśmy dziećmi milionerów, musimy się tego dobrze nauczyć.
  LuXon też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Gdzie najlepiej założyć konto, żeby zyskać? Łatwe 100zł od PKO BPMy Profile

 8. Zgadzam się z Luxon – młodzi w dzisiejszych czasach żyją chwilą – dodam chwilą niecierpliwą. Branie chwilówek na modny ciuszek z najnowszej kolekcji, czy akcesoria do elektroniki staje się plagą wśród młodych – absolutny brak roztropności. Ale jest też ogrom młodych, którzy się starają – chcą, oszczędzają inwestują w siebie, w rozwój a nawet zakładają firmy tak więc da się wszystko tylko kwestia podejścia do życia i własnie wyniesionych wartości z domu..

 9. Patryk pisze:

  Ja uczę się błędach a niektóre staram sie ominąć zanim się zaczną 🙂

 10. Natalia PB pisze:

  Hmm, mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia.. Pierwszy i największy błąd to zbyt dużo lat poświęcone na pracę, której dochód nie stanowił nawet połowy obecnej najniższej krajowej. Żałuję że tak późno przeszłam na własną działalność gospodarczą a mogłam to zrobić dużo szybciej. Człowiek wtedy ma znacznie większą motywację i może osiągnąć znacznie więcej…

 11. Paweł pisze:

  Dokładnie, oszczędzanie podczas studiów jest raczej niemożliwe chyba, że możemy liczyć na środki z dodatkowej pracy lub z stypendium. Znam to z autopsji.

 12. CP 360 pisze:

  Ciekawy artykuł, ale nie można uogólniać. Znam studentów, którzy potrafią zaoszczędzić, ale są to jedynie wyjątki – to prawda. Brak poduszki finansowej wydaje się najczęstszym spośród wszystkich wyliczonych błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Podobne wpisy