Być bogatym – a może już nim jesteś?

komentarzy 12

 1. Bogactwo to również odpowiednia mentalność i zrozumienie swojej sytuacji, a tego niestety wielu ludziom brakuje. Niestety obserwuję wielu „biednych ludzi” choć wcale tacy nie są. Właśnie przez mentalność.
  Łukasz z finanseodpodstaw.pl też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Prowadzenie bloga to inwestycja i podlega pewnym regułomMy Profile

 2. Katarzyna pisze:

  Nie od dziś wiadomo, że pieniądze szczęścia nie dają. Oczywiście lepiej jest płakać w nowiutkim ferrari czy na pokładzie luksusowego jachtu, ale ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że im więcej pieniędzy posiadamy, tym więcej problemów na nas czeka. Wiele się mówi, że pieniądze to czarodziejska różdżka, która rozwiązuje wszystkie problemy, ale tak po prostu nie jest.
  Katarzyna też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Promocja klasy business Cathay PacificMy Profile

  • Katarzyna pisze:

   Może i pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej jest je mieć niż nie mieć. Niekoniecznie jest tak, jak piszesz „więcej pieniędzy = więcej problemów”. Dlaczego? Jeżeliby była taka zależność, a nikt przecież nie lubi kłopotów, to nikt nie chciałby się bogacić.

 3. Agata Kowalik pisze:

  Bardzo pouczający wpis 🙂 też jestem zdania, że warto doceniać to co się ma, a nie gonić za uciekającym króliczkiem.

 4. podróżnicze pisze:

  Doskonały wpis. Dokładnie tak – rodzimy się bogaci.

 5. Witek pisze:

  Dla mnie bogactwo jest wtedy kiedy nie muszę myśleć o pieniądzach gdy chcę zrealizować jakiś plan, zakup. i bardzo często jestem bogaty. Mam skromne (realne) marzenia

 6. Antyhaczyk pisze:

  Miarą bogactwa jest otoczenie. W afrykańskiej wiosce w Etiopii poza cywilizacją jak ktoś ma kozę to jest bogaty, a wśród milionerów jak ktoś jeździ BMW za 300k to jest ubogi. Wszytko jest kwestią względną.

 7. Antyhaczyk pisze:

  Z drugiej strony z kolei człowiek w wiosce w Etiopii, żyjąc pierwotnie, pracuje przez 2h dziennie tyle ile potrzebuje. Resztę czasu albo leży i odpoczywa, albo się bawi (tak przynajmniej twierdzi Cejrowski w swoim programie), a my pracujemy po 8, 10 i 12h nieraz, więc jak to podsumował, jesteśmy sto lat za murzynami ;). Celem ludzkiego działania powinno być samodoskonalenie, a na razie jest posiadanie i gromadzenie bogactwa, głównie po to żeby sobie udowadniać, że jesteśmy lepsi od innych, przez co czujemy się lepiej.
  Antyhaczyk też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Getin Leasing – opinie: opłaty i prowizje raty itp. Czy warto skorzystać i wybrać tę firmę?My Profile

 8. Paweł pisze:

  Bardzo dobry wpis! Niektórzy kojarzą bogactwo tylko z pieniędzmi, zupełnie niesłusznie, bo są rzeczy ważniejsze od pieniędzy, między innymi te wskazane wyżej. Czekam na więcej wpisów. Pozdrawiam.

 9. Lana pisze:

  Wydaje mi się, że zawsze człowiek będzie „za mało bogaty”
  Im więcej mamy pieniędzy, tym więcej chcemy.
  Wniosek: bogactwo wcale nie jest wyznacznikiem szczęścia.
  To zostało nawet już udowodnione naukowo

 10. Igroup.pl pisze:

  Bogactwo to nie tylko pełen portfel czy milion zer na koncie bankowym. Takie rzeczy jak zdrowie i przyjaciele są najważniejsze.

 11. marysia pisze:

  Ja nie wyobrażam sobie życia bez moich misiów, czyli paczki przyjaciół <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Podobne wpisy