Cele

Witaj Czytelniku

Trafiłeś na tą podstronę zapewne dlatego, że poszukujesz informacji o celu istnienia tego bloga i to tutaj znajdziesz. Oprócz tego powiem Ci jaki cel na najbliższy czas stawia sobie jego autor i czym spowodowane było utworzenie bloga Finanse Studenta. Nie zanudzając dłużej przejdźmy do rzeczy.

Skąd pomysł na ten blog

W ostatnim czasie coraz bardziej zacząłem się interesować szeroko pojętymi finansami, zarówno oszczędzaniem jak i dodatkowym zarobkiem. Przez pewien czas czytywałem wpisy poświęcone tej tematyce na innych blogach i planowałem bardziej przyjrzeć się swoim finansom. Blog ma być moim pomocnikiem w walce z własnym budżetem osobistym. Samo czytanie wpisów innych jest przydatne, ale w moim przypadku ciężko się było zmobilizować, żeby zacząć coś zmieniać w swoim życiu, a pisanie bloga i dzielenie się swoimi znaleziskami i przemyśleniami, a także sukcesami i porażkami (oby było ich jak najmniej) wpływa bardziej mobilizująco. Tym bardziej jeśli zdobędzie się pewne grono czytelników i się wie, że ktoś czeka na kolejny wpis.

Nazwa bloga

Zakładając blog myślałem jak można by go nazwać i najbardziej spasowała mi nazwa Finanse Studenta. Dlaczego? Sam jeszcze jestem studentem, więc będzie ona oddawała częściowo rzeczywistość, z drugiej strony w sieci znalazłem jeden blog, poświęcony tematyce finansów właśnie od strony studentów. A wydaje mi się, że to jest właśnie najlepszy okres, aby rozpocząć przemyślane zarządzanie swoimi finansami.

Co chcę osiągnąć?

Tutaj wymienię kilka rzeczy, na których osiągnięcie liczę:

 • Poszerzenie swojej wiedzy na temat finansów. Planuję poznać dokładniej zasady działania różnych produktów finansowych, żebym mógł aktywniej i lepiej inwestować pieniądze zamiast trzymać je na nisko oprocentowanych kontach. Chciałbym również z czasem zaznajomić się z zasadami działania giełdy i być może kiedyś tam spróbować swoich sił.
 • Rozmnożenie swoich pieniędzy, żeby kiedyś móc spokojnie żyć mając odłożone parę groszy na koncie, które oczywiście cały czas by na siebie pracowały.
 • Nauczyć się oszczędzać. Tutaj chyba nie trzeba dopowiadać. A wszystkimi sposobami, które poznam albo wypróbuję będę się na bieżąco dzielił z Wami w ramach tego bloga.
 • Stworzyć sobie pasywne źródło dochodu. Rozwinąć jakąś stronę/strony, które będą na siebie i na mnie zarabiały. Zapewne nie będą one do końca pasywne, bo w obecnych czasach, przy tak szybkim rozwoju internetu i ilości stron powstających codziennie w sieci, o czytelnika i pozycję w wyszukiwarkach trzeba dbać cały czas.
 • Rozwój bloga Finanse Studenta.  Oczywiście nie chcę zapominać o tym blogu i liczę na jego rozwój i wypromowanie, z nadzieją, że znajdą się osoby, które wraz ze mną będą chciały rozwijać swoją wiedzę o finansach, zarobkach i oszczędnościach.

Co będzie zawierał blog?

Na łamach bloga będę chciał prezentować kilka typów wpisów:

 • Ogólnie pojęte finanse studentów. Trzymając się nazwy bloga będą to szeroko pojęte tematy zarabiania i oszczędzania pieniędzy, ale nie tylko studentów, inni również znajdą tutaj ciekawe pomysły na oszczędzanie i zarabianie.
 • Informacje o ciekawych produktach bankowych. Z czasem będę chciał również prezentować ciekawe oferty banków, m.in. te z których sam będę korzystał.
 • Sposoby zarabiania w internecie. Od zarabiania na sprzedawaniu różnych rzeczy, polecaniu produktów z programów partnerskich, do założenia własnej strony internetowej/bloga i tego jak można na nim zarobić.

Na koniec życzę sobie i Wam udanego zarabiania i oszczędzania 🙂

2 komentarze

 1. Anna pisze:

  Powodzenia w osiąganiu celów!

 1. 4 września 2014

  […] sierpniu również odświeżyłem stronę z celami, które sobie założyłem i kończę przygotowywać stronę, na której zdradzę trochę więcej o […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge