Jak stracić 20 tysięcy złotych

Po tygodniu przerwy chciałbym się z Wami podzielić informacją jak stracić 20 tysięcy złotych, a dokładnie jak ja to ostatnio zrobiłem. Na szczęście nie była to kwota ze zgromadzonych oszczędności, a jedynie szansa na zyskanie takiej kwoty, dlatego mniej boli, ale jednak w moim przypadku taka kwota drogą nie chodzi (sprawdzałem nigdzie jej nie było). Może już wiesz o co mi chodzi, jeśli nie już wyjaśniam – taką kwotą miałem szansę otrzymać z Urzędu Pracy w ramach dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a czemu nie dostałem przeczytacie w dalszej części.

Student idzie na swoje

Ostatnio wspomniałem, że trochę się u mnie zmieniło i zmienia nadal. Najważniejszą ze zmian jest to, że wkrótce otwieram działalność gospodarczą, czyli zamieniam umowę zlecenie, która ze względu na to, że przekroczyłem magiczną granicę 26 lat stała się mniej opłacalna i nie do końca mi pasująca. Po krótkiej analizie tego co mogę dalej, po przeczytaniu wpisów na kilku (może nastu) blogach i trochę ambitnym podejściu do dalszego życia (to nie brak skromności, ale jeśli mam szansę spróbować czegoś co przy odpowiednim podejściu może przynieść większy dochód, to czemu nie spróbować?) postanowiłem – zakładam działalność gospodarczą. I wtedy w mej głowie pojawiła się myśl, Paweł czemu nie spróbujesz wziąć dofinansowania, jak pomyślałem, tak też zacząłem szukać informacji i przygotowywać się do wypełnienia wniosku.

Łap gołębia na dachu zanim odleci

Już miałem przygotowane wszystko w 80-90%, jeszcze kilka pytań do zadania w urzędzie, więc dzwonię w poniedziałek rozwiać moje wątpliwości: „The number You are trying to reach is currently unavailable” – prawie coś takiego usłyszałem,  bo wniosków było za dużo i przyjmowali je do piątku (a mamy poniedziałek). W ten oto sposób, straciłem około 20 tysięcy złotych, które miałem szansę otrzymać na lepszy start.

Trochę się pożaliłem, ale swój dzisiejszy wpis chciałem spuentować „Co masz zrobić dziś, zrób wczoraj„, a tym bardziej jeśli dotyczy to pieniędzy, które nie będą czekały wiecznie.

Znacie podobne historie? Podzielcie się w komentarzach.

Źródło: Flickr

Źródła grafik

Może Ci się również spodoba

9 komentarzy

 1. Norbert pisze:

  Wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Z systemem i tak nigdy nie wygrasz, niby skąd mogłeś wiedzieć ze termin minie w piątek ? To tak jak pisanie egzaminu – nawet jeśli okaże się prosty, przed przystąpieniem do niego nie wiesz co będzie.

  • Pawel pisze:

   Cześć,
   Nie mogłem wiedzieć, bo terminu konkretnego nie było podanego, ale w tym wypadku to mi powinno zależeć na szybkim złożeniu wniosku, bo ja chciałem pieniądze, które wiedziałem, że wiecznie czekać nie będą i w końcu zakończą przyjmowanie wniosków. W sumie nie tylko mnie tym ‚zaskoczyli’, bo kolega też nie zdążył złożyć wniosku.
   Egzaminy i przygotowanie do nich to trochę inna kwestia, przynajmniej wg mnie.

 2. Anna pisze:

  W pierwszych zdaniach domyśliłam się, że chodzi o dofinansowanie własnej działalności gospodarczej. Współczuję, że nie udało Ci się zdążyć.

 3. Świetna i prawdziwa puenta.. Nie wiesz może czy będą dalej dofinansowania dla młodych ?

  • Pawel pisze:

   O dokładne szczegóły dofinansowań dla młodych i bezrobotnych musisz pytać w Twoim urzędzie pracy. U siebie dowiedziałem się, że kolejne planowane jest na czerwiec i obejmie bezrobotnych powyżej 30 roku życia co mnie niestety nie dotyczy.

 4. Ojj, to trochę boli. Na pocieszenie powiem Ci, że ja też nie załapałam się na dofinansowanie, bo firmę otwierałam w maju, a wnioski przyjmowali chyba do marca. No cóż, trzeba poradzić sobie jakoś bez tej kasy, głowa do góry!
  Agnieszka Skupieńska też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Założenie firmy – jakie decyzje trzeba podjąć?My Profile

  • Pawel pisze:

   Troszkę tak, bo pieniądze by się przydały m.in. na nowy sprzęt, ale cóż trzeba sobie poradzić i zarobić na ten sprzęt. I wtedy będzie satysfakcja, że się samemu zapracowało na to co się ma 🙂

 5. Alka pisze:

  Ja miałam to szczęście że skorzystałam z dofinansowania w UP kilka ładnych lat temu ale pamiętam, że byłam do końca niepewna czy mój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie ale musiałam uzupełniać wniosek o wyjaśnienia dotyczące mojej przyszłej działalności.
  Alka też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Moc małych kwotMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge