Jak znaleźć pierwszą pracę?

komentarzy 27

 1. Karol B24 pisze:

  Moja pierwsza praca była pracą fizyczną – codziennie 5.00 rano pobudka, na 6.00 do pracy do godz. 14.00.. Nie było to złe ponieważ człowiek wszystko związane ze swoją pracą zostawiał w miejscu pracy, ale.. czegoś brakowało. Przy każdej drodze do pracy myślałem że fajnie byłoby zacząć pracę od odpalenia komputera, wypicia kawy, przejrzenia poczty itp.. Dlatego też po kilka latach takiej pracy postanowiłem odpalić swoją działalność, początkowo łącząc jedną i drugą, jednak po kilku latach udało mi się całkowicie poświęcić mojej działalności. Dziś nie muszę pokonywać drogi do pracy ponieważ nie muszę w tym celu nawet wychodzić z domu 😉 Polecam!

 2. Marek pisze:

  Ja zaczynałem od call center. Praca ciężka, ale nawet w miarę dobre zarobki. Przerzuciłem się na własną firmę i nie żałuję 😉

 3. LuXon pisze:

  Te typowe pytanie przy rozmowie o pracę pachną dość mocno klimatem korporacji. Niemniej jednak warto się także na nie przygotować.
  Coraz częściej zdarza się, że pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej chce sprawdzić nasze umiejętności praktyczne, zlecając nam „na szybko” kilka szybkich zadań – na to także należy się przygotować.
  LuXon też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Darmowa karta kredytowa i 400zł na allegro od Citibank!My Profile

 4. LuXon pisze:

  Te typowe pytanie przy rozmowie o pracę pachną dość mocno klimatem korporacji. Niemniej jednak warto się także na nie przygotować.
  Coraz częściej zdarza się, że pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej chce sprawdzić nasze umiejętności praktyczne, zlecając nam „na szybko” kilka szybkich zadań – na to także należy się przygotować.
  LuXon też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Darmowa karta kredytowa i 400zł na allegro od Citibank!My Profile

 5. Kasia pisze:

  Moim zdaniem na studiach jeśli się nie przymiera głodem, to nie warto harować w biedronce, czy innym magazynie. Najlepiej iść na bezpłatny lub płatny staż i nauczyć się czegoś konkretnego. To bardzo owocuje w przyszłości.

 6. Arek pisze:

  Dokładnie, nie raz jest sytuacja gdzie odpadamy przy rozmowie właśnie przez to że nie jesteśmy gotowi na te „szybkie” zadania.

 7. Ten chłopak, który wywiesil swoje CV na barierkach przy ruchliwej drodze to Jakubik. Dzięki temu ogłoszeniu dostał prace z 5-cyfrową wypłatą 😉
  A w kwestii dorabiania – warto wspomnieć promocjach bankowych, na których można spokojnie wyciągnąć kilkaset złotych miesięcznie. W studenckim budżecie takie kwoty to często być albo nie być 😉

 8. Mariusz pisze:

  W znalezieniu pierwszej pracy najważniejsze jest to, aby zacząć jej szukać. Bo z tego co zauważyłem najwięcej osób z tym właśnie ma problem. A są tacy o mniejszym potencjale, a jakoś robotę zawsze znaleźć portafią.

 9. Moja pierwsza praca była noooo… trochę czasu temu, ale to, co chciałem podkreślić to to, że należy się szacunek każdemu młodziakowi, który zaczyna wcześnie swoją przygodę ze znalezieniem pracy i podejmuje się działania. To później jest cenione przez każdego pracodawcę. 🙂

 10. Dorywcza praca to pół biedy, znaleźć pracę w swoim zawodzie po studiach. To jest wyczyn ;p

 11. Pracy jest naprawdę dużo, sam jestem pracodawcą i widzę, z jakimi niedoborami w kadrach muszą mierzyć się każdego dnia przedsiębiorcy. I to przecież na godziwych stawkach wynagrodzenia.

 12. Być może trzeba zacząć od praktyk, właściwa praca będzie później. Trochę smutny wniosek, ale najczęściej tak to działa.

 13. opałka pisze:

  Warto zaczynać od małych prac, które wyrabiają w nas dobre nawyki. Ja np. chodzę często na inwentaryzacje, które znajduje na *** i uważam, że dobrze zaczynam budować swoje cv.

 14. mateuszd pisze:

  Bardzo przydatne info 🙂 Dzięki wielkie

 15. Pawle, bardzo fajny wpis. Szkoda, że tak rzadko piszesz. Ten wpis powinni dawać do czytania w urzędach pracy. Pozdrowienia!

 16. Mariusz pisze:

  Ja chodziłem na inwentaryzacje, pracowałem w call center i robiłem darmowe praktyki. Nic mi z tego nie przyszło. Mam własną działalność.

 17. Pola pisze:

  Studiujac dziennie nie mialam zbyt wiele czasu na prace, ale kumpela podstawila mi pod nos strefe job i kazala sie zarejestrowac. Udalo mi sie pogodzic prace z nauka i przynajmniej odciazylam finansowo troche rodzicow 🙂

 18. Iza pisze:

  Bardzo przydatne informacje, warto przeczytać przed podjęciem pierwszej pracy i nieważne jaka ona ma być na stałe, czy dorywcza 🙂

 19. Witek pisze:

  Zaczynałem od call center. Praca ciężka, ale nawet w miarę dobre zarobki. Przerzuciłem się na własną firmę i nie żałuję

 20. Daventi pisze:

  Znalezienie pierwszej pracy bywa trudne. Nie raz trzeba przełamać się żeby rozpocząć coś nowego, coś czego w szkole niestety nie uczą. Jest to bardzo przełomowy moment ale pozwalający stać się niezależnym.

 21. Activisio pisze:

  Cięzko jest nie raz z tą pierwszą pracą. Nigdy nie będzie przynosiła imponujących wyników finansowych ale od czegoś trzeba zacząć.

 22. Ewa pisze:

  Znaleźć prace to jedno a utrzymać się w niej to druga strona medalu.

 23. Mariusz pisze:

  Szukanie pracy po studiach trochę za późno. Najlepiej wcześniej zacząć istniec na rynku pracy, żeby póżniej miec łatwą drogę. Cały czas mówią, że nie ma pracy po studiach, ale jak wcześniej ma się już jakieś kursy itp. to szybciej można znalezć pracę niż ktoś TYLKO po studiach. Studia w dzisiejszych czasach to żaden wyczyn.

 24. marysia pisze:

  Wszystko pięknie wypunktowane 🙂 Pomocne dla każdego kto szuka pracy

 25. Mediaboss pisze:

  Pierwsza praca to nie łatwa rzecz. Fajnie wszystko zostało opisane. Super, jestem pod wrażeniem.

 26. Konrad pisze:

  Z tego co wiem, pierwszą prace nie tak trudno znaleźć, oczywiście w zależności od tego, czego poszukujemy. Na pewno szybciej do pracy wezmą osobę z wykształceniem, niż bez. Za to osobę po studiach szybciej przyjmą z doświadczeniem zawodowym czy dodatkowymi kursami. Praca w trakcie studiów to nic strasznego, a można sobie, dzięki niej, otworzyć ścieżkę kariery zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Podobne wpisy