Letnie porządki: zarób na złomie

Dzisiaj jeden z pomysłów sprawdzonych. Nadeszło lato, długie wieczory, wakacje, teoretycznie mamy więcej czasu, więc czemu by tak nie wykorzystać go na zyskanie kilku złotych? Pisząc „Zarób na złomie” wcale nie mam na myśli chodzenia z wózkiem i wyszukiwania rzeczy do zezłomowania, a co w takim razie?

Posprzątaj i zarób na złomie

Każdy kto mieszka poza miastem z pewnością posiada taki twór jak garaż, piwnicę, stodołę, itd. I mogę się założyć, że u większości w tych pomieszczeniach jest nieładnie mówiąc ‚burdel’. A mniejszość pewnie sama wpadła na pomysł, który chcę przedstawić i go zrealizowała. Jeśli zaliczasz się do pierwszej grupy to pomyśl czy nie fajnie byłoby zyskać dwukrotnie na jednej czynności? Pierwszy zysk to porządek, który zrobisz w jednym z powyżej wspomnianych miejsc, a drugi to zysk w postaci pieniędzy, które masz szansę zarobić sprzedając znalezione podczas sprzątania elementy metalowe (i inne nadające się na złom), które tylko leżały i zajmowały niepotrzebnie miejsce.

Jak już pisałem we wstępie pomysł został zaczerpnięty z życia 🙂 W ostatnim czasie z kolegą u niego w garażu zaczęliśmy grywać w ping-ponga, a że miejsca było mało po trochu musiał zacząć tam sprzątać, a rzeczy, które nadawały się na złom składał, po czym na koniec porządków po prostu sprzedał i mu wpadło do kieszeni trochę gotówki.

Zatem do dzieła! Ty też zarób na złomie i jednocześnie zrób porządek 🙂 A może już Wam się udało kiedyś coś w ten sposób zarobić, to podzielcie się w komentarzach.

Źródła grafik

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 7 lipca 2014

    […] czytałeś wpis o „Zarabianie na złomie„, to wiesz, że w naszych garażach, piwnicach kryją się skarby, które można zamienić na […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge