Nie chomikuj – sprzedaj niepotrzebne rzeczy

Jeśli czytałeś wpis o „Zarabianie na złomie„, to wiesz, że w naszych garażach, piwnicach kryją się skarby, które można zamienić na prawdziwą gotówkę. Ale czy taki zarobek odnosi się tylko do złomu, rzeczy które się do niczego nie nadają? Pewnie sprzątając znalazłeś kilka rzeczy, o których kiedyś powiedziałeś, że „odłożę, na pewno kiedyś mi się przyda” i od tamtej pory całkowicie o nich zapomniałeś. Ale zajrzyj też, np. do swojej szafy. Ilu z tych rzeczy od dawna nie używałeś?

Sprzedaj niepotrzebne rzeczy

Nie ma co ukrywać, że czasem coś kupujemy, bo nam się spodoba, ale po czasie używania po prostu nam się znudzi i co wtedy? Ja mam tak, że po prostu odkładam, wrzucam do szafki z myślą, że kiedyś tego użyję, ale rzeczywistość pokazuje, że z takich rzeczy sięgam po malutki procent z nich. A dlaczego? Powodów tego może być kilka, ale zazwyczaj zapominam, że w ogóle to posiadam, lub w przypadku ubrań może się zdarzyć, że wyjdą one z mody. Napisanie tego wpisu ma na celu zmobilizować mnie do zmiany tego zachowania, do czego również zachęcam Was. Zamiast chomikować to czego już nie używamy i jest szansa, że prawdopodobnie już nie użyjemy, możemy sprzedać za parę groszy na Allegro czy Olx. Również dobrym pomysłem na pozbycie się zalegających nam rzeczy są wyprzedaże garażowe, które są bardzo popularne w USA, ale i u nas ostatnio zaczynają być organizowane.

A Wy też chomikujecie, czy może już zarabiacie, choć można lepiej powiedzieć oszczędzacie na odsprzedawaniu niepotrzebnych rzeczy?

Źródła grafik

Może Ci się również spodoba

11 komentarzy

 1. Leon pisze:

  Mam sporo „gratów”, które nie są mi już potrzebne. Będę musiał się ich pozbyć za pośrednictwem sieci. Grunt to znaleźć trochę czasu i dodać aukcje/oferty na odpowiednie serwisy.

  Leon.

 2. Ja też mam kilka rzeczy nie potrzebnych. Jako, że są teraz wakacje, to mam czas na porządki.

 3. Ja jako kobieta chomikuje wszystko i jakoś się nie umiem tego oduczyć – ciuchy, kosmetyki ehhh szkoda gadać. Ostatnio jednak wzięłam się w garść, więc może się ogarne.

 4. Hej! Ja przestaję chomikować i kilka miesięcy temu zaczęłam się wysprzedawać. Na pierwszy ogień poszły mało wartościowe książki i niepotrzebne graty dla dziecka:) Od marca jestem kilka stówek do przodu i mam kilka luźniejszych półek w szafie:)

  • Pawel pisze:

   Witam 🙂 Nic tylko pogratulować i jesteś przykładem na to, że jak się chce to się da pozbyć zbędnych rzeczy i na tym zarobić

 1. 25 lipca 2014

  […] na Allegro i w innych serwisach Jak wspominałem na łamach bloga sprzedawać można np. niepotrzebne rzeczy, które nam zalegają w domu. Oczywiście sprzedawać można wszystko(no prawie ) wystarczy […]

 2. 22 września 2014

  […] nieuczciwego. Jakiś czas temu na blogu umieściłem podobny wpis, lecz wtedy dotyczył on tego Jak zarobić na sprzedaży używanych rzeczy, które są nam już niepotrzebne. Dzisiaj spróbujemy przyjrzeć się temu z drugiej strony, czyli […]

 3. 23 marca 2016

  […] Gdzie sprzedać niepotrzebne rzeczy? W dzisiejszych czasach jest sporo możliwości, m.in. Allegro, OLX, lokalne serwisy ogłoszeniowe. O porządkach i sprzedaży niepotrzebnych rzeczy pisałem już tutaj. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge