Podsumowanie #003 – Wrzesień 2014

Źródło: Flickr

Raz, dwa, trzy… Tak to już trzy miesiące minęło od pierwszego wpisu na tym blogu, zatem przyszedł czas na…podsumowanie tego co się w tym miesiącu działo w  moich finansach, na blogu Finanse studenta oraz w kwestiach z tym powiązanych.

Jak minął wrzesień?

Krótko mówiąc: za szybko. Przyznam się szczerze, że na wszystko brakowało mi czasu, być może też dlatego, że na początku miesiąca zrobiłem sobie około dwutygodniowy urlop od wszystkiego, ale czasem dla odpoczęcia i zwiększenia swojej późniejszej produktywności trzeba. A przygotowując ten wpis uświadomiłem sobie, że tego będzie mi bardzo potrzeba w kolejnych miesiącach.

Z rzeczy, które miały miejsce we wrześniu na początek wypada wspomnieć o tym, że udało mi się wystartować z blogiem, który będę tworzył pod wyzwanie Adsense. Blog działa już miesiąc, ale o szczegółach z nim związanych napiszę oddzielnie.

Statystyki bloga

Niestety tak jak się spodziewałem „urlopik” spowodował, że wszystkie statystyki w tym miesiącu na minus, ale w następnym będę się starał, aby wszystko ponownie wzrosło 🙂 Cóż więcej pisać zobaczcie sami.

 Sierpien 2014Wrzesien 2014RoznicaRazem
Wpisy74-325
Komentarze7521-54156
Sesje464265-1991268
Uzytkownicy282179-103800
Odslony1061511-5502663
Najpopularniejsze we wrześniu

Zobacz co inni najchętniej czytali we wrześniu:

Budżet

Trzeci miesiąc spisywania wydatków minął i przyznam, że pomimo tego co zobaczycie poniżej w tabelce jestem z niego zadowolony.

wydatki_09_2014

Jak widzicie kwota wydatków wzrosła prawie dwukrotnie, a spowodowane to było dwoma weselami, na których w tym miesiącu się bawiłem 🙂 Nie licząc ich, bo to wydatek jednorazowy, przez który prawie musiałem sięgnąć do rezerw, we wrześniu udało mi się wydać mniej o około 300 zł z czego jestem dumny. Analizując tabelkę z wydatkami zwróciłem uwagę jeszcze na dwie rzeczy. Koszt paliwa, który w ciągu tych trzech miesięcy zaczyna układać się w sinusoidę, a to dlatego, że co drugi miesiąc tankowanie wypada w pierwsze i ostatnie dni miesiąca, co powoduje dużą różnicę między sąsiadującymi miesiącami. Drugą rzeczą są wydatki „Inne”, które w tym miesiącu objęły koszt udziału w kursokonferencji, który pod koniec miesiąca już mi się zwrócił 🙂 Jako, że nie rozpisuję dokładnie swoich przychodów (choć zastanawiam się czy w jakieś formie bez kwot tego nie uwzględniać w comiesięcznych raportach) to z dodatkowych dochodów otrzymałem 20,96 z Cashback’u, konta w BNPParibas, które polecałem tutaj.

Dalsze plany

Wrzesień zamknięty, więc pora na październikowe oszczędzanie i realizowanie swoich celów.

Te pozostają jak dotychczas niezmienione, czyli: rozwój bloga Finanse studenta, rozwój bloga tworzonego pod wyzwanie Adsense, praca nad swoimi finansami.

A Wam jak minął wrzesień?

Źródła grafik

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. Leon pisze:

  Hej,

  U mnie podobnie wzrosły koszta związane z ‚życiem’, ale z reguły takie skoki są jednorazowe. Poza tym, Wydawać ~1000 zł na życie to i tak niewiele, z czego ponad połowa to paliwo (mowa o mojej sytuacji) 🙂

  Liczę na to, że pochwalisz się blogiem – na kiedy planujesz wpis z serii wyzwanie adsense?

  Leon.
  Leon też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Raport Leona: Wrzesień 2014My Profile

  • Pawel pisze:

   Cześć Leon,
   Dokładnie, chociaż przydałoby się zmniejszyć trochę wydatki związane z paliwem, ale na swoim przykładzie wiem, że jest to ciężkie, bo do wygodnej podróży autem człowiek się szybko przyzwyczaja i trudno przesiąść się później do busa.

   Wpis o wyzwaniu planuję zamieścić na dniach 🙂

 2. Edyta pisze:

  Sporo wydałeś na prezenty, ale zazwyczaj takich wydatków nie musimy ponosić co miesiąc. Jestem bardzo ciekawa efektów pracy nad blogiem pod Adsense. Dołączam do prośby Leona o pochwalenie się tym blogiem.
  Wytrwałości i udanego roku akademickiego.
  Edyta też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Październik miesiącem oszczędzania.My Profile

  • Pawel pisze:

   Cześć Edyta,
   Sporo, ale niestety tyle wesela kosztują, ale jak nie teraz to kiedy ma się człowiek na nich wybawić 🙂
   Sam też jestem ciekawy efektów, ale jestem dobrej myśli.
   A dziękuję i oby szybko zleciał 🙂

 3. magda pisze:

  Życzę powodzenia z wyzwaniem Adsense, sama jestem ciekawa Waszych wyników. Pozdrawiam.
  magda też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Biznes dla studenta – pomysły i motywacjeMy Profile

  • Pawel pisze:

   Cześć Magda,
   W takim razie zapraszam do śledzenia naszych wpisów opisujących wyzwanie, bo mam nadzieję, że niedługo po okresie ‚oswajania’ blogów w sieci zacznie się coś ciekawego dziać w statystykach 🙂

 4. Ja jestem zadowolony, przede wszystkim z tego że jeszcze piszę 🙂 są wzrosty i spadki, ale działam dalej. Tak na prawdę jakoś nie nastawiałem się na zarobek na stronach, teraz zmieniam poglądy, poznaje możliwości więc jestem zadowolony. Koniec wakacji, czas na wykłady, spoko poukładany plan, sporo wolnego więc będzie czas na wszystko 🙂
  Tomek / Zarobki studenta też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Comiesięczny raport Wrzesień 2014My Profile

  • Pawel pisze:

   Cześć Tomek,
   Też się tymi spadkami nie załamuję, tym bardziej, że wiem co je spowodowało i w tym miesiącu liczę na poprawę 🙂 też traktuję blog jako takie hobby, a nie źródło zarobku, bo na szczęście to już mam 🙂

 5. Kuba pisze:

  No u mnie też koszty paliwa przeważają, a teraz nadchodzi OC, auuu boli stwierdzam że mało jesz na mieście u mnie to tak kolorowo nie wygląda. Wesela to fajna rzecz jednak finansowo bardzo boli.
  Kuba też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Sklep stacjonarny?My Profile

 1. 8 października 2014

  […] osób po opublikowaniu podsumowania za wrzesień pytała co z blogiem, którego tworzyłem pod Adesene. Blog pod Adsense oczywiście jest już […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge