Podsumowanie roku 2015

Kilkanaście dni temu hucznie pożegnaliśmy stary rok i pełni nadziei weszliśmy w kolejny 2016. Nic więc dziwnego, że zamykając pewien okres w życiu czy też finansach, ludzie tworzą podsumowanie tego co miało miejsce w starym roku, dzielą się swoimi sukcesami ale również wytykają sobie samym niedociągnięcia i w większości „obiecują poprawę”. Wszyscy mają swoje podsumowanie roku 2015, mam i ja 🙂 A co znajdzie się w moim podsumowaniu? Oryginalny nie będę, bo podzielę się z Wami tym co uważam, że mi się udało, tym co niestety z różnych powodów pozostało tylko w strefie planów. Pojawią się również krótkie statystyki blogowe i przypomnę Wam najpopularniejsze wpisy w ubiegłym roku. Zatem do dzieła.

Finanse, ale czy jeszcze studenta?

Rok 2015 był dla mnie rokiem kilku zmian i ważnych wydarzeń. Pozwolę sobie zacząć od tego, że w końcu skończyłem studia, obyło się bez poślizgów (nie licząc tego, że nie wyrobiłem się z oddaniem pracy magisterskiej w terminie), a „w końcu”, ponieważ ostatnie dwa lata miałem za dużo obowiązków na głowie i ciężko było mi wszystko pogodzić ze sobą. Od września stałem się mgr inż. i od tamtej pory… wcale nie mam więcej czasu.

Etat czy własna działalność?

Jak już w ciągu roku wspominałem we wpisach po pierwszym kwartale stanąłem przed wyborem czy chcę pracować na etacie czy założyć swoją działalność i oprócz pracy „etatowej” próbować w przyszłości czegoś więcej. Wybór padł na własną działalność i po tych 9 miesiącach mogę powiedzieć, że na razie nie żałuję swojego wyboru.

Jeśli ktoś z Was zastanawia się co wybrać polecam wpis Trudny wybór: etat czy własna działalność?

A tych, którzy zdecydowali się założyć działalność, ale nie wiedzą jak zapraszam do wpisu Jak założyć działalność gospodarczą?

Blogowanie

W sprawach związanych z blogiem niestety zawiodłem i siebie i Was, ponieważ nie udało mi się utrzymać systematyczności pisania. Aby to osiągnąć w tym roku muszę popracować nad samoorganizacją i poukładać sobie wszystko tak, żeby wśród innych zajęć znaleźć kilka godzin tygodniowo na napisanie wpisu i jakąś promocję bloga.

Krótkie statystyki odwiedzin:

 • 5766 sesji
 • 8838 odsłon
 • 82,03% współczynnik odrzuceń

Najczęściej w ubiegłym roku czytaliście wpisy:

ING logo

Smart Saver – konto, które samo oszczędza

Źródło: Flickr

Odliczenie 50% VAT od samochodów osobowych

Plany na rok 2016

Podsumowanie roku 2015 powinno zakończyć się postanowieniami na rok kolejny, ale nie chcę tutaj wypisywać postanowień noworocznych, bo często z nimi bywa tak, że po jakimś czasie zapał związany z wypełnieniem postanowień opada i postanowieniami na kolejny rok jest „wypełnić postanowienia z roku ubiegłego”. Dlatego na zakończenie tego wpisu zamiast postanowień powiem tylko jedno, postaram się poprawić to co mi nie wyszło w ubiegłym roku.

Źródła grafik

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Planowanie nie jest niczym złym 🙂 Po prostu trzeba mieć patent na dotrzymywanie obietnic danych samemu sobie. Tak czy inaczej życzę Ci powodzenia w 2016 roku i wierzę, że dasz radę pisać częściej 🙂
  Łukasz z finanseodpodstaw.pl też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: 6 książek ekonomicznych, które warto przeczytaćMy Profile

  • Pawel pisze:

   Nie twierdzę, że planowanie jest czymś złym, wręcz przeciwnie, że bez planu robi się niepotrzebny galimatias. Jednak z postanowieniami noworocznymi częściej jest problem, bo zaraz po nowym roku zapał mija :/
   Dzięki za życzenia i też w to wierzę, że wpisy będą częściej i lepsze 🙂

 2. Moneris pisze:

  Gratuluję zdania studiów! Ja rok temu o żadnych planach nic nie powiedziałem, w tym roku zmieniłem taktykę i powiedziałem – spróbuję. Zapał być może nie jest taki jak na początku, ale cały czas myślę o swoich postanowień, do których mam zamiar dojść.

 3. Faktycznie, dużo zmian się u ciebie zadziało w zeszłym roku. Trzymam kciuki za 2016, by również był udany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge