Praca na wakacje – gdzie jej szukać

Źródło: Flickr

W ostatnim wpisie postraszyłem Was trochę sesją, ale zawsze po gorszym okresie przychodzi ten lepszy, tak też jest i w przypadku kalendarza studenckiego. Po niezbyt lubianym okresie zaliczeń przychodzi czas na wakacje i odpoczynek. Ale czy dla każdego studenta to czas odpoczynku? Niektórzy chcą ten czas wykorzystać na podreperowanie swoich finansów, dlatego też szukają pracy na wakacje. Dla studentów studiów stacjonarnych może to być jedyna okazja aby odciążyć rodziców i zarobić trochę pieniędzy własnoręcznie. Kwiecień i maj to najlepszy czas, żeby zająć się poszukiwaniem pracy na spokojnie, żeby móc zacząć jak najwcześniej, a co za tym idzie zarobić więcej. Ja już swoją własną pracę mam, ale w tym artykule postaram Wam się podsunąć pomysły na miejsca, gdzie można znaleźć oferty pracy dla studentów na wakacje.

 1. Nasze poszukiwania proponuję rozpocząć od naszych najbliższychznajomych. Najszybsza droga i wymagająca najmniej nakładów to popytanie wśród rodziny i znajomych czy nie potrzebują kogoś do pomocy w pracy w wakacje lub też czy nie mają znajomych, którzy szukają pracowników tymczasowych. Jak to zrobić jeśli nie widzisz się często z wieloma znajomymi? W dobie serwisów społecznościowych nie ma najmniejszego problemu, żeby opublikować post na swojej ścianie, a znajomi jak go przeczytają może nam podsuną jakąś ofertę pracy.
 2. Jak już wspomniałem o serwisach społecznościowych odnośnie rozpytywania wśród znajomych to warto pamiętać, że grono osób, do których możemy dotrzeć za pomocą takich serwisów nie ogranicza się wyłącznie do naszych znajomych. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasła typu: „praca na wakacje” czy „praca dla studentów” i znajdziemy kilka…dziesiąt grup , do których możemy dołączyć, żeby szukać pracy na wakacje.
 3. Internet nie kończy się również na serwisach społecznościowych, a przynajmniej nie powinien 😉 Jest tam też mnóstwo wiedzy i … ogłoszeń. Tak, kolejnym miejscem, gdzie znajdziemy oferty pracy dla studentów są serwisy ogłoszeniowe, zarówno globalne jak i te mniejsze, lokalne. Mógłbym wymienić nazwy serwisów, ale jest tego dużo i brakłoby suwaka w przeglądarce, więc polecam Google i wyszukiwanie tych samych fraz co w punkcie wyżej.
 4. Oprócz ogłoszeń w internecie możemy ich również szukać w gazetach. Na rynku istnieją gazety głównie z ogłoszeniami z różnych kategorii, ale również większość gazet lokalnych ma w sobie dział z ogłoszeniami.
 5. Kolejnym sposobem na znalezienie wakacyjnej pracy jest zgłoszenie się do instytucji takiej jak np. hufiec lub młodzieżowe biuro pracy. Takie instytucje współpracują z pracodawcami i dzięki nim możemy łatwiej znaleźć pracę dla siebie, nie tylko na okres wakacji, ale także jako pracę dodatkową w trakcie roku akademickiego.
 6. Jeśli jednak nie chcesz czekać aż ktoś znajdzie Ci pracę warto przejść się po firmach w Twojej okolicy, być może ktoś jak zobaczy, że Ci zależy i z zaangażowaniem poszukujesz pracy prędzej da Ci szansę i zatrudni Cię u siebie w firmie.

Mam nadzieję, że te 6 punktów pomoże komuś w szukaniu pracy na okres wakacji. Nie są to jednak wszystkie sposoby szukania pracy, ale wg mnie te najpopularniejsze i najbardziej skuteczne, choć skuteczność też zależy od branży, w której chcemy pracować.

Znacie jeszcze inne metody poszukiwania pracy przez studentów na wakacje? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Źródła grafik

Może Ci się również spodoba

9 komentarzy

 1. magda pisze:

  A ja jeszcze polecam studentom rozejrzeć się za płatnymi stażami – duże marki mają często programy wakacyjnych płatnych praktyk – warto spróbować, bo nie tylko dostaniemy wynagrodzenie, ale też nauczyć się czegoś nowego.
  magda też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Jak rozliczyć dotację w 5 krokach?My Profile

 2. Kuba pisze:

  Tak duże firmy mogą brać do pracy bo zaczynają się urlopy.
  Kuba też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Strona internetowa dla firmy za darmo w 20 minut.My Profile

 3. Irka pisze:

  Uwaga na oferty gdzie należy wpłacać jakieś pieniądze, pracownik nigdy nie ma obowiązku fundować sobie narzędzi pracy czy ponosić dodatkowych opłat. Ktoś chce kasę by cię zatrudnić U C I E K A J, bo możesz paść ofiarą wyłudzenia kredytu…
  Irka też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Nie wyrzucaj bądź kreatywnyMy Profile

 4. Ja tam zarabiam zawsze nad morzem 🙂 Co roku jeżdżę sprzedawać gofry, świetnie się przy tym bawię i pieniążki są 🙂 Pozdrawiam! Fajny blog, zapraszam do mnie 😉
  Ekonomiczny Rooomek! też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Karty lojalnościowe…My Profile

 5. Adam pisze:

  Ja zawsze w wakacje wyjeżdżam do Anglii, gdzie pracuje i dodatkowo uczę się języka. Polecam takie rozwiązanie, połączenie pracy z nauką.
  Adam też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: 10 najważniejszych wskazówek dla początkującego kamerzysty.My Profile

 6. Misza pisze:

  Kończę niedługo studia tzn. ten semestr 🙂 I planuję wyjechać do pracy do Niemiec żeby zarobić trochę euro. Znalazłem jedną ofertę w której nie jest wymagany język niemiecki, po telefonie do firmy okazuje się że potrzebują jeszcze sporo osób, więc warto spróbować tam coś zarobić.

 7. Joasia pisze:

  Polecam, pracę zagranicą, Norwegia, UK, Niemcy (Saksonia), warunek język ang. komunikatywny, dlaczego bo tam można faktycznie zarobić poznać inną kulturę pracy, podszkolić język, jak wakacje to czemu nie zagranicą.

 1. 26 lipca 2016

  […] Praca dorywcza – podczas nauki w szkole średniej a także gdy studiujemy dziennie nie mamy możliwości pracy w normowanym czasie, dlatego będziemy poszukiwali ofert pracy dorywczej polegającej np. na roznoszeniu ulotek, staniu na promocjach w supermarketach lub pracy na wakacje. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge