Praktyki studenckie

komentarzy 11

 1. Leon pisze:

  Uważam, że praktyki są potrzebne. Warto zdobywać doświadczenie w branży, wokół której chcemy się kiedyś obracać. Nawet, jeśli nie są one dobrze płatne to warto „przesiedzieć swoje” i nauczyć się czegoś nowego.

  Leon.

  • Pawel pisze:

   Cześć Leon,
   Dobrze, że wspomniałeś o zdobyciu doświadczenia, ponieważ zapomniałem o tym wprost napisać. A płatne praktyki nie pomyliły Ci się przypadkiem ze stażem? Ponieważ przyznam szczerze o tym, żeby płacono praktykantom praktycznie nie słyszałem.

 2. A Ja mam nie dokońca jednoznaczne zdanie na ten temat. Praktyki można szukać płatne i darmowe. W naszym kraju i za granica. Opcji jest wiele, cieszę się, że Tobie tak się udało i życzę tak każdemu. Ja własnie teraz skończyłem 3 rok i jestem teraz na praktykach, z czasem napiszę o tym wpis wtedy dokładniej będziesz mógł zobaczyć moją opinię na temat praktyk.

  • Pawel pisze:

   Tylko znalezienie płatnych praktyk wydaje mi się nie tak proste, bo mało kto chce płacić za coś co może mieć za darmo.

   Życzę udanych praktyk 🙂 I czekam na wpis o nich

   • Tomek pisze:

    Łatwo nie jest, ale jest to możliwe. U nas dość duży zakład Philips przyjmuje na płatne praktyki, wiele kolegów załatwili sobie pracę a praktykę (dzienniczek wypełnią między pracą), Ja akurat jestem na darmowych, ale dlatego, że mam serwis praktycznie pod ręką. A jako, że skład jest młody to jestem w stanie spróbować wszystkiego a nie skupiać się na jedne rzeczy.

 3. Kasia pisze:

  Zwał jak zwał: praktyki/ staż/ praca, płacą czy nie płacą, uważam, że doświadczenie trzeba mieć. Pracowałam (najpierw dorywczo) od pierwszego roku studiów. Za niewielkie pieniądze, ale też społecznie (w organizacji studenckiej) i dzięki temu nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem dobrze płatnego zajęcia. Najdłużej pracy szukałam przez jakieś 6 tygodni, a jak już ją znalazłam, to zawsze była to bardzo fajna praca:)

  • Pawel pisze:

   Witam Kasiu 🙂

   Zgadzam się z Tobą, że doświadczenie jest najważniejsze i jeśli tylko mamy szansę trzeba je zdobywać. Stąd też i ja mając okazję pracować w zawodzie wybrałem pracę i studia zaoczne i jak na razie jestem z tego wyboru zadowolony 🙂

 4. Anan pisze:

  Uważam, że praktyki/staż jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają doświadczenia zawodowego. W niektórych przypadkach stażysta może znaleźć zatrudnienie, o ile sprawdzi się na swoim stanowisku. A nawet jeżeli pracodawca nie zaproponuje nam umowy, to zawsze się czegoś nauczymy i będzie nam łatwiej znaleźć zatrudnienie.

 1. 22 kwietnia 2015

  […] Nie raz słyszałem podobne teksty od nauczycieli z gimnazjum i wiecie co mogę teraz z doświadczenia powiedzieć? Nie mieli racji. Mając nakreślony kierunek techniczny, w którym chcemy się dalej uczyć powinniśmy szukać szkoły, która oferuje więcej zajęć praktycznych w tym kierunku, a zdecydowanie takim rodzajem szkoły jest technikum w porównaniu z liceum ogólnokształcącym, gdzie zgodnie z nazwą „kształcą ogólnie” niby mając więcej godzin przedmiotów „zawodowych”. Jak było/jest w praktyce? Znowu na swoim przykładzie: po ponad połowie roku szkolnego spotykając się ze znajomymi, którzy poszli również na informatykę, tylko w przeciwieństwie do mnie do liceum (swoją drogą najlepszego w mieście), rozmawiamy o tym czym się zajmujemy na zajęciach i co się okazało? Ja w technikum uczę się tego co mi będzie potrzebne czyli zaczynając od podstaw informatyki dochodząc do programowania w chyba 2 językach (teraz już nie pamiętam, bo to było wieki temu ), czyli ogólnie mówiąc teoria połączona z przydatną praktyką. Oni programu graficznego Gimp i programowania w Logo (dla niewtajemniczonych kilka komend sterujących żółwikiem chodzącym po płaszczyźnie), czyli coś co jest raczej podstawami algorytmiki,  nie czymś co się zaczyna robić mniej więcej w 1/4 toku nauczania. Różnicę pomiędzy takimi dwoma szkołami widać na początku studiów, gdzie osoby po ogólniakach muszą na własną rękę dorównywać do poziomu, który dla osób technicznych jest często banalnie prosty. W technikum trzeba odbyć dodatkowo praktyki, który mogą być dla nas pierwszym krokiem na drodze zawodowej. O swoim szczęściu związanym z praktykami pisałem już na blogu: Dobry wybór praktyk szansą na sukces. […]

 2. 23 marca 2016

  […] da się znaleźć dobre praktyki studenckie? Oczywiście, że się da. Ważne, aby nie szukać na szybko, warto popytać o opinie […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Podobne wpisy