Przedsiębiorco, nie daj się naciągnąć

komentarzy 9

 1. A mnie ciekawi czy tam jest jakieś nazwisko nadawcy w tym liście czy tylko nazwa firmy? Swoją drogą, myślałam, że już nie ma firm, które tak oszukują, skoro proceder jest powszechnie znany, ale widać to się ciągle opłaca…
  Agnieszka Skupieńska też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: AdSense i programy partnerskie – podsumowanie zarobków z I kwartału 2015My Profile

  • Pawel pisze:

   Jest pełna nazwa firmy z adresem, ale żadnych nazwisk. Proceder jest znany, choć nie każdy nowy przedsiębiorca szuka w internecie informacji związanych z zakładaniem firmy, przez co nie ma skąd się dowiedzieć o takich praktykach. Wydaje mi się, że podczas zakładania oprócz informacji, że jest to całkowicie darmowe powinna być informacja o tym, że możemy otrzymać w najbliższym czasie ‚propozycję’ zapisania się do ewidencji(bardziej bym to katalogiem nazwał) firm, ale jest to dobrowolne i nie ma na nic wpływu. Wtedy informacja trafiałaby do wszystkich zainteresowanych i ten proceder by się ukrócił.

 2. Gosia pisze:

  Też dostałam taki list. Na szczęście wcześniej uprzedziła mnie i księgowa i pan w urzędzie miasta, więc wiedziałam, że przesyłka nadaje się do kosza.
  Gosia też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Rok macierzyństwaMy Profile

 3. Kutang pisze:

  Jak wiadomo jest pełno takich firm, które żerują na naiwności i niewiedzy ludzi – niestety.

 4. Kuba pisze:

  Ja takich listów dostałem chyba 6 i wszystkie zostawiłem na pamiątkę otwieram jak wypije 3 piwa i się śmieje z ……..
  Kuba też bloguje. Zobacz co napisał ostatnio: Strona internetowa dla firmy za darmo w 20 minut.My Profile

 5. Karol NC pisze:

  Niezły sposób na biznes swoją drogą a z drugiej strony patrząc niezłe hamstwo.. Przypuszczam że wiele osób się na takie pisma nacięły i opłaciła tak otrzymane blankiety. Osobiście nie dostałem niczego takiego ponieważ zakładałem działalność kiedy internet jeszcze był czysty od tego typu naciągaczy ale inne nie raz otrzymałem np. od firm podszywających się pod panoramy firm czy inne pkt.

 6. Mi też wydawało się, że takie firmy to już relikt przeszłości.
  Oczywiście z punktu widzenia etyki taki proceder jest naganny,
  ale przedsiębiorcy, którzy na to pójdą będą w dużej mierze winni
  sami sobie. Powinni dokładnie czytać wszelkie oficjalne pisma,
  które do nich przychodzą, a nie od razu wyskakiwać z kasy…

  • Pawel pisze:

   Nie ma wątpliwości, że pisma powinno się czytać dokładnie, bez różnicy czy jest się przedsiębiorcą czy osobą fizyczną, ale fakt, że takie próby naciągnięcia wyglądają bardzo przekonująco może zmylić dużo osób. Dlatego też uważam, że powinno się dużo pisać o tym, żeby ten proceder ukrucić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Podobne wpisy